Odmładzanie przez nakłuwanie – wzmocnienie efektu

Opis zabiegu

Współczesne kobiety są wymagające, chcą wyglądać młodo lecz bez przesadzonego efektu, chcą zabiegów skutecznych i bezpiecznych. I słusznie! To wymusza na producentach sprzętu do zabiegów odmładzających wprowadzania wciąż nowych technologii dających poczucie zadowolenia z efektów.

Takim urządzeniem jest RF FRAX Plus siła synergii, która jest kluczem sukcesu wielu terapii odmładzających, ponieważ od dawna wiadomo, że połączenie siły kilku zabiegów daje najlepsze efekty. Radiofrekwencja mikroigłowa ma wiele zastosowań. Najczęstszymi zabiegami, jakie wykonuję z jej użyciem jest odmładzanie oraz usuwanie rozstępów i blizn zanikowych.

Co to takiego ta radiofrekwencja mikroigłowa (RF) i jak działa?

Radiofrekwencja RF to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), które powodują mocne ogrzanie skóry właściwej. To wywołuje szok termiczny prowadzący do pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. W ten sposób sztucznie wywołujemy proces odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji uzyskujemy efekt jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. Kluczowe jest to, aby z temperaturą 45-60 stopni dotrzeć na odpowiednią głębokość. Niższa temperatura nie uruchomi właściwych procesów regeneracji, a zbyt wysoka powoduje zwęglanie tkanek.
Mikronakłuwanie to jak pisałam w poprzednim artykule  zabieg, w którym wykorzystuje się urządzenie (dermapen) z mikroigłami do mechanicznego pobudzenia skóry. Takie działanie, poprzez uszkodzenia mechaniczne, także stymuluje procesy naprawcze.

Na czym polega RF?

Urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej posiada głowicę wyposażoną w 25 mikroigieł (jednorazowych, zawsze wymienianych po każdym pacjencie), które po wkłuciu na głębokość od 0,5 do 3,5 mm podgrzewane są na całej długości. To bardzo ważne, bo w ten sposób podgrzewana jest nie tyle naskórek, co jej wszystkie warstwy. Tradycyjna radiofrekwencja aby podgrzać głębsze warstwy, powierzchnia skóry musiała być mocno przegrzana, pomimo stosowania chłodzenia, poza tym trudno było uzyskać jednolite podgrzanie na całej głębokości. W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny.

Efekt RF mikroigłowej jest w pełni widoczny około trzech miesięcy po zabiegu. Aby uzyskać długotrwały efekt liftingu, zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w miesięcznych odstępach lub 1 co pół roku, wszystko zależy od stanu skóry i efektu jaki chcemy uzyskać. Przy zabiegach na inne partie ciała zalecane jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów w serii co 4 tygodnie.

RF mikroigłowa jest zabiegiem całorocznym. Jej zaletą jest to, że rzeczywiście można ją wykonywać praktycznie na każdej partii ciała.

Czy są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Oczywiście są, jak przy każdym zabiegu z użyciem fal radiowych i igieł. Należą do nich:

  • ciąża, karmienie
  • choroby nowotworowe, rozrusznik serca, choroby serca
  • podrażnienia, zmiany chorobowe skóry
  • leki przeciwzakrzepowe, zaburzenia krzepnięcia krwi
  • skłonność do przebarwień, melasma
  • skłonność do bliznowców

Ważnym atutem zabiegu jest krótki czas regeneracji skóry po zabiegu 1 – 2 dni.
Natomiast same odczucia towarzyszą nam do tygodnia.
Efekt „pierwszego” liftingu skóry często jest widoczny już tuż po zabiegu.

DOKONAJ REZERWACJI NA TEN ZABIEG
Zadzwoń
Dojazd