Co z tą grzybicą paznokci?

Opis zabiegu

Grzybica to dość wstydliwy problem ale wcale nie rzadki, dlatego warto znać alternatywy dla długotrwałego leczenia farmakologicznego. Gzie można zarazić się grzybicą? Dosłownie wszędzie a najczęściej dochodzi do tego w basenach i na siłowniach. Niestety kultura higieny w naszych siłowniach to bardzo odległe pojęcie. Choć dobre siłownie wyposażone są w środki do dezynfekcji to niestety korzystający z różnego rodzaju urządzeń nie stosują się do zasad i nie dezynfekują po sobie sprzętu. Nie każdy tez wie, że przepocone obuwie też należy dezynfekować, bo w mokrym obuwiu życie toczy się i rozwija w wielkim tempie 😉 Podstawowym błędem, który przytrafił się także mi, było wyjście na basen z uszkodzonym paznokciem u stopy. Na efekt nie trzeba było czekać długo! I tak zaczęła się moja przygoda z laserem Q Switch ND. Laser neodymowo yagowy ma odpowiedniej długości światło do zwalczania grzybicy. Podczas seansu z wykorzystaniem lasera infekcja grzybicza zostaje usunięta bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych, a sama terapia polega na naświetlaniu płytki paznokcia oraz tkanek okalających wiązką lasera. Terapia grzybicy paznokci z użyciem lasera wymaga kilku przygotowań. Chory powinien odkazić obuwie, przez 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać, a tydzień przed wizytą u lekarza zaleca się odstawienie leków typu antykoagulanty, sterydy i środki fotouczulające. Można je zacząć stosować po 14 dniach po seansie z wykorzystaniem lasera. W dniu zabiegu nie wolno spożywać alkoholu, należy również zmyć wszelkie kosmetyki z powierzchni, na której będzie przeprowadzana procedura.

Zabieg laserowego usuwania grzybicy paznokci polega na naświetlaniu płytki – głowica lasera nie dotyka powierzchni, tylko przesuwa się ponad nią na wysokości ok. 1-2 cm. Odpowiednio dostosowane parametry systemu oddziałują termicznie na strzępki grzyba, doprowadzając do ich zniszczenia. Procedura trwa ok. 10-20 minut i nie wymaga znieczulenia. Terapia jest zazwyczaj dzielona na etapy, powtarzane co ok. 6 tygodni. Jeżeli odrastająca płytka paznokcia nie nosi śladów bytowania grzybów, kolejny zabieg nie jest konieczny. Rezultaty leczenia paznokci u stóp są widoczne zazwyczaj po 3 miesiącach ze względu na powolny wzrost płytki.

Po naświetlaniu laserem przez okres ok. 2 tygodni nie zaleca się korzystania z gorących kąpieli oraz sauny. 2 razy dziennie przez 3 miesiące należy stosować specjalne kremy przeciwgrzybicze. Jeżeli grzybica zaatakowała paznokcie u stóp, środek trzeba stosować na powierzchni płytek oraz na skórze aż do kostek w celu wyeliminowania ryzyka ponownego zakażenia. Wszystkie stosowane wcześniej skarpetki należy wyrzucić, ponieważ znajdują się w nich grzyby. O ile to możliwe, zaleca się chodzenie w obuwiu z odkrytymi palcami. Nie należy korzystać z tych samych ręczników, co pozostali członkowie rodziny.

Nie warto lekceważyć objawów grzybicy, gdyż to schorzenie ma wpływ na wiele sfer naszego życia. Zahamowania wywołane wstydem mogą rzutować na życie intymne i kontakt z najbliższymi, a także powstrzymywać przed wizytą u specjalisty. Blokadę przed odwiedzeniem lekarza może również stanowić wciąż funkcjonujący w społeczeństwie mit o tym, że grzybicę wywołuje brak odpowiedniej higieny. Tymczasem jest to tylko jeden z kilku czynników mogących wywołać infekcję grzybiczą. Według ekspertów portalu ogrzybicypaznokci.pl w grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim osoby młode, prowadzące stresujący tryb życia, ludzie zażywający niektóre rodzaje leków, a także miłośnicy słodkich, gazowanych napojów, kawy i papierosów. Jak podaje serwis grzybicapaznokci.info, az 20% Polaków boryka się z grzybicą. Nie warto czekać na skutki choroby, gdy można szybko pozbyć się problemu!

DOKONAJ REZERWACJI NA TEN ZABIEG

Video

Galeria

Zadzwoń
Dojazd