Odmładzanie przez nakłuwanie

Opis zabiegu

Mezoterapia mikroigłowa jest znana już od dość dawna ale dziś chcę opisać jedną z technik, która jest najbardziej skuteczną ze wszystkich sposobów odmładzania za pomocą igieł. Dermapen, bo o nim mowa, dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja urządzenia pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

 • Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.
  Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych.
 • Ostatnia faza mechanizmu działania mikronakłuwania skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania tego urządzenia są naturalne zdolności organizmu do samo leczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek. Technologia pulsujących igieł jest bardziej bezpieczna od stosowanych do tej pory rolek. Dlaczego? Ponieważ precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku
  derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage. Ponadto nie można pominąć następujących zalet:
 •  krótki czas zabiegu
 • mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta
 • automatyczna kontrola głębokości iniekcji – podczas jednego zabiegu
  możliwość nakłuwania na różnych głębokościach
 • największa szybkość działania (1300 nakłuć na sekundę)
 • bardzo cienkie igły, nie wywołujące reakcji alergicznych  i krótszy czas
  rekonwalescencji
 •  sterylność zabiegu (wymienne jednorazowe igły).

Co nam daje zabieg?

1. POPRAWA JAKOŚCI SKÓRY
Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu
i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry,
poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych
zmarszczek.
2. UJEDNOLICENIE KOLORYTU SKÓRY
Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy
ujednolicenie koloru i struktury skóry.
3. LECZENIE BLIZN
Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy
bliznach potrądzikowych jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych.
Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm jakby od
wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Działamy więc nie
tylko od zewnątrz ale przebudowujemy strukturę skóry od środka.
4. LECZENIE ROZSTĘPÓW
Podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie.
5. GŁĘBOKIE PRZENIKANIE SUBSTANCJI AKTYWNYCH
Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzanie
substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne,  preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów w zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry.

Jak wygląda cała procedura zabiegu?

Zabieg z zastosowaniem dermapenu trwa około 30-45 minut. Skórę znieczulamy kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry. Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.
W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia. Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Następnego dnia skóra
może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.
Zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach polecamy stosowanie
specjalistycznego podkładu medycznego (np firmy Peel Mision), który przyspiesza gojenie skóry i pozwala jej oddychać.
Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie. Po 5-7 dniach możesz już cieszyć się efektami terapii mezoterapii mikroigłowej.

DOKONAJ REZERWACJI NA TEN ZABIEG
Zadzwoń
Dojazd